Новиот MITSUBISHI ECLIPSE CROSS со 163 КС и со вклучен автоматски менувач.

На чекор сте да направите голема промена .

Понудата се однесува само на акциски возила кои се на залиха.

Закажете тест возење и уверете се во сите предности кои ги нуди овој модел и дознајте зошто Eclipse Cross  е избран за кросовер на годината во Германија.

Не случајно реномираниот германски весник Авто Билд изнесе позитивни критики за моделот.

Авто Билд >>>„Јапонците покажуваат храброст со дизајнот на Eclipse Cross, кој сепак треба да му помогне на брендот за нов импулс. SUV-купе возилата се во центарот на вниманието. Невообичаениот дизајн на Mitsubishi дефинитивно привлекува внимание.

Новиот Eclipse Cross поседува мноштво напредна технологија, почнувајќи од моќните и во исто време економични мотори, со зафатнина од 1,5 литри и 163 КС, кои поседуваат иновативна технологија за ниска потрошувачка на гориво.

Исто така, на располагање се иразни опции кои ја зголемуваат удобноста при возење, како што се head-up екранот, touchpad контролата, камера за задниот дел на возилото, која го помага паркирањето, сензори за паркирање напред и назад, како и радарски системи за безбедност, кои помагаат во избегнување на евентуални судири.

Целата опрема на возилото можете да ја погледнете на линкот ……

Награди

Германските читатели на специјализираниот магазин за теренски возила „OFF ROAD“ го избраа моделот на Mitsubishi, Eclipse Cross, за најдобар кросовер во Германија, меѓу повеќе десетици модели на конкуренцијата.

Неговата супериорност се должи и на традиционалната врвна технологија за погон на сите тркала, која ја поседува Mitsubishi, а развивана со децении на познатите рели трки ширум светот.

Компактниот SUV-модел на Mitsubishi Motors, Eclipse Cross, е добитник на наградата за дизајн „Good Design“, која секоја година ја доделува јапонскиот институт за дизајн промоции.

Новиот Mitsubishi Eclipse Cross поцврст од најскапите луксузни возила – покажаа светските институти за безбедност

Новиот Mitsubishi Eclipse Cross успешно го мина тестот на австралиско-азискиот независен институт за безбедност ANCAP, освојувајќи максимални 5 ѕвездички.

Инаку, на тестирањата за заштита на возрасните патници во возилото, новиот Mitsubishi Eclipse Cross се покажа како побезбеден и поцврст во однос на сите тестирани конкурентни возила и тоа од повисоката луксузна класа, при што кај Eclipse Cross е забележана значителна подобра заштита на патниците во возилото.

Новиот модел на Mitsubishi Motors, Eclipse Cross, постигна 5 ѕвезди на тестот за безбедност Euro NCAP